Kraenzlein- król lekkoatletów

Od 14 do 16 lipca 1900 roku Alvin Kraenzlein był gwiazdą igrzysk olimpijskich w Paryżu. W napięciu oczekiwano pojedynku Kraenzlein-Prinstein w olimpijskim konkursie w skoku w dal. 14 lipca odbyły się eliminacje. Była sobota. Skokiem na odległość 7,17 metra Prinstein objął prowadzenie, wyprzedzając Niemca Steffena, który skoczył 6m 30 cm. Prisntein protestował przeciwko zaplanowanemu na niedzielę finałowi. Protest nie został przyjęty i ze względów religijnych Prinstein wycofał się z zawodów. Tymczasem Kraenzlein przekroczył jego wynik z eliminacji o 1 cm i został mistrzem olimpijskim. Był to już drugi medal Kraenzleina. Wcześniej wygrał on również nieg na 100 metrów przez płotki w czasie 15,4 sekundy. Zwycięstwo to nie przyszsło mu łatwo, ponieważ spóźnił się na starcie. Jednak dzięki wspaniałej technice w pokonywaniu płotków nadrobił stracony dystans i uzyskał przewagę , którą utrzymał aż do mety wyścigu. Wiele lat później Kraenzlein przygotowywał zawodników niemieckich do igrzysk w Berlinie. Kraenzlein urodził się w 1897 roku w Wiedniu i jako pierwszy lekkoatleta zdobył na igrzyskach 4 złote medale.