komplety siatkarskie

Komplety siatkarskie – siatkówka moim zdaniem jest drugim w kolejności najbardziej popularnym sportem zespołowym. Mogę to spokojnie powiedzieć jeżeli chodzi o Polskę. Siatkówka jest nieco innym sportem zespołom niż piłka nożna czy koszykówka. Tutaj nie ma gry kontaktowej, nie ma fauli. Ale jednak mimo tego często zdarzają się kontuzje przy zbyt dużych napięciach mięśni, przeciążeniach czy po prostu złym stanięciu na parkiecie. Siatkówka polega na przebijaniu piłki przez siatki i bronieniu jej, aby ta nie spadła na parkiet. Zespół może jedynie 3 razy dotknąć piłkę a następnie musi ją przebić na drugą stronę. Gdy piłka dotknie parkietu lub zawodnik drużyny broniącej dotknie piłki po czym ta wyjdzie na aut, punkt zostaje przyznany zespołowi atakującemu, gdy jednak zawodnik atakujący uderzy piłkę bezpośrednio w aut jest punkt dla zespołu broniącego. Po uzyskaniu 25 punktów zespół wygrywa seta. 3 wygrane sety to zwycięski mecz. Jednak gdy, jest stan 2:2 to wtedy rozgrywany jest tzw. tie-break, w którym zespoły grają już tylko do 15 punktów.