Sporty nieolimpijskie

Sporty nieolimpijskie – protest uwzględniono, Ross został wykluczony z wyścigu, a finał odbył się powtórnie pięć dni później. Kahanamoku i tym razem zwyciężył, uzyskał taki sam rezultat. Jeszcze tego samego dnia obaj popłynęli w sztafecie 4 x 200 m, zdobyli złoty medal olimpijski dla USA i ustanowili nowy rekord świata. Ross zdobył jeszcze dwa złote medale w pływaniu stylem dowolnym na 400 i 1500 m. W dorobku medalowym dorównała mu jego rodaczka Ethelda Bleibtrey, zdobywczyni 3 złotych medali. Wygrała wyścigi w pływaniu na 100 m i 300 m oraz w sztafecie 4 x 200 m. Każdy z tych rezultatów był jednocześnie nowym rekordem świata. Start kobiet w dniu 28 sierpnia do finałowego wyścigu olimpijskiego w pływaniu na dystansie 300 m stylem dowolnym. Zwyciężyła Amerykanka Ethelda Bleibtrey w czasie 4: 34 co było nowym rekordem świata, przed swą rodaczką Margaret Woodbridge, która przypłynęła o 8, 8 s później niż nowa rekordzistka świata. W Antwerpii najmłodszą mistrzynią olimpijską była 15-letnia Amerykanka Aileen Riggin, która wygrała skoki z trampoliny. Jej rówieśnik, Szwed Nils Skoglund, był drugi w skokach prostych z wieży. W skokach z wieży najlepsza była Dunka Stefani Clausen.